Кожна людина усвідомлює, що одним із головних чинників її здоров’я є чиста питна вода. За даними міжнародних організацій п’ята частина населення світу живе в умовах нестачі якісної питної води. Для Києва, як і для будь-якого великого міста, завжди існувала проблема питної води. Кияни повинні мати можливість вибору: пити хлоровану воду з міської мережі, купувати недешеву питну воду в магазинах чи скористатися чистою живою водою з артезіанських свердловин.
Прообразами сучасних бюветів були: фонтан «Самсон», збудований в 1749 р. на Подолі, «Іван» – на Європейській площі, джерело біля колони Магдебурзького права.
В 1991 р. після того як Кабінетом Міністрів України була затверджена Програма «Питна вода», яка виконувалась Інститутом колоїдної хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. В результаті цього ж року були відкриті перші 17 артезіанських свердловин для прямої роздачі підземної води, тобто без будь-якої хімічної обробки. Глибина буріння таких свердловин від 90 до 340 метрів. На сьогодні таких бюветів більше 198. Показники, за якими проводиться моніторинг якості артезіанської води (більше 70), були вибрані з урахуванням гігієнічних вимог до питної води, що встановлені державними стандартами України, Росії, країн ЄС, США та рекомендовані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Одержані відомості підтверджують, що артезіанські води є надійним та найкращим за своєю якістю джерелом питної води. Киянам пощастило більше, ніж іншим мешканцям країни – вони мають можливість пити високоякісну артезіанську воду з Сеноманського та Юрського горизонтів – це джерело чистої живої води, яка є здорова і корисна. В 2009 р. рішенням Київської міської ради було прийнято рішення про створення спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд». Мета підприємства – балансоутримувач та надавач послуг бюветних комплексів, громадських вбиралень, фонтанів.
СВКП «Київводфонд» забезпечує технічне обслуговування, проводить ремонтні роботи та здійснює інформування населення про стан бюветних комплексів.

Також на замовлення СВКП «Київводфонд» проводиться ще один виробничий контроль якості питної води з бюветів, який здійснюється центральною лабораторією ПАТ «АК «Київводоканал» один раз на квартал. На бюветних комплексах постійно проводиться технічне обслуговування та виїзд аварійної бригади.
Також на бюветних комплексах де питна вода має значні відхилення від норм ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» встановлюються системи доочистки питної води. На таких бюветних комплексах крім технічного обслуговування проводиться технічне обслуговування систем доочистки питної води за нижче наведеним алгоритмом:
санітарна обробка (дезинфекція, промивка);
– дії, що направлені на поліпшення фізико -хімічного складу питної води (заміна фільтру та фільтруючих елементів);
– повторний аналіз якості питної води.