Чому необхідно пити воду?

Медики стверджують, що у період підвищеної захворюваності варто особливу увагу приділити споживанню великої кількості рідини для уникнення зневоднення!

Вода – це біологічна потреба організму людини на клітинному рівні. Важко дати однозначну і універсальна відповідь щодо того, скільки води людина повинна випивати в добу. Все залежить від пори року і природної зони, але твердо можна сказати одне – без води людина може проіснувати від 3 до 10 діб.

У людини похилого віку баланс рідини в організмі дорівнює половині його маси, у немовля – більше 4/5. У тварин і риб водний баланс дорівнює трьом чвертям, у рослин – 95 – 96%.

Вода забезпечує нормальний перебіг безлічі процесів обміну речовин: підтримує нормальну температуру тіла, виводить з сечею кінцеві продукти обміну речовин і токсини тощо. Нормальний обмін речовин порушується вже при втраті тілом 1% води.

Фахівці СВКП «Київводфонд» радять киянам обирати для пиття воду з мережі бюветних комплексів міста.

Підприємство забезпечує технічне обслуговування бюветних комплексів, що включає проведення планово-попереджувальних робіт, виконання поточних та аварійних ремонтів, інформування в обов’язковому порядку мешканців про стан роботи бюветних комплексів на сайті підприємства. Бюветний відділ контролює безпечність та якість питної води з бюветних комплексів та інформує населення про результати лабораторних досліджень.

На виконання ст. 44 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002 року № 2918-ІІІ спеціалізоване водогосподарське комунальне підприємство «Київводфонд» здійснює контроль за якістю та безпечністю питної води відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», а саме:

  • повний – 1 раз на рік (56 показників, з них радіаційні – 1 раз на 3 роки),
  • скорочений – 1 раз на 3 місяці (11 показників),
  • виробничий – за регламентом (16 показників).

Відповідно, після отримання результатів проб питної води, співробітники СВКП «Київводфонд» розміщують копію протоколу випробувань на інформаційних табличках бюветних комплексів та на сайті підприємства.

Глибина артезіанських свердловин межує від 90 до 340 метрів, тобто, бювети живляться артезіанською водою з Сеноманського та Юрського водоносних горизонтів. Багаторічний досвід дослідження цієї води свідчить про те, що вона містить широкий спектр хімічних елементів у досить низьких концентраціях і низький вміст органічних речовин та не має мікробного забруднення. Саме така вода є корисна та необхідна для нормальної життєдіяльності організму людини. У природі вода, проходячи через товщу грунту, збагачується киснем, мінералами і набуває лужну реакцію.

Нагадаємо, що на сайті спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» розміщено карту бюветних комплексів, які обслуговує підприємство. Кожен житель міста може легко знайти найближчий бювет із поживною артезіанською водою поруч зі своїм будинком.