На вулиці Вишгородській, 10 в Оболонському районі відновив роботу бюветний комплекс

Відновив роботу бюветний комплекс на вулиці Вишгородській, 10 в Оболонському районі. Бювет не функціонував з кінця 2016 року через невідповідність показників якості та безпечності питної води вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною». Про це повідомила директорка спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» Світлана Козловська.

«На численні звернення мешканців Оболонського району ми відновили роботу бюветного комплексу на вулиці Вишгородській, 10 в Оболонському районі Києва. Бювет збудували ще у 2002 році. За час експлуатації значно погіршився технічний стан артезіанської свердловини, яка живила бювет, що призвело до невідповідності показників якості та безпечності питної води вимогам Державних санітарних норм та правил. Виправити ситуацію можливо було лише шляхом будівництва нової артезіанської свердловини. Тому у 2017 році була розроблена проєктно-кошторисна документація, а у 2021 році виконано будівництво свердловини», – розповіла Світлана Козловська.

Відтепер бюветний комплекс має індивідуальну точку водопостачання, яка складається з артезіанської свердловини та підземної насосної камери. Глибина новозбудованої свердловини сягає 270 метрів Юрського водоносного горизонту. Вода повністю відповідає ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Також для повного відновлення роботи бювету на вулиці Вишгородській, 10 у 2021 році було проведено поточний ремонт альтанки, під час якого замінено покрівлю, пофарбовано металоконструкції, встановлено нові світильники, замінено водорозбірні колонки та мережі водо- та електропостачання.

Загалом на балансі спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» обліковується 203 бюветні комплекси, з них 175 –функціонують. За 2015-2021 роки підприємство відновило роботу 17 непрацюючих бюветних комплексів у восьми районах столиці.