Обладнання Русанівських фонтанів вагою 6 тонн демонтували для збереження у зимовий період

Сьогодні дванадцять гейзерних фонтанів понтонного типу (плавучі) вагою близько 6 тонн, демонтували з акваторії Русанівського каналу. Це необхідно для збереження обладнання у зимовий період.

Процес демонтажу виконується поетапно упродовж тижня. Спершу водолази від’єднують фонтани від електропостачання та підводних конструкцій, що тримають їх у воді. Після цього, за допомогою водоплавної та вантажної техніки, кожен водограй дістають на берег і ретельно чистять, консервують та відправляють на зберігання у спеціалізовані приміщення.

 

Під час зимового зберігання кожну систему розберуть та діагностують, за потреби відремонтують або замінять окремі елементи. Зовнішні баки водограїв почистять від бруду, іржі та старої фарби. Потім їх пофарбують та зберуть цілісну конструкцію. Після цього гейзерні водограї будуть готові розпочати роботу наступної весни і тішити киян увесь сезон .

 

Нагадаємо, що влітку 2017 року було відновлено роботу усіх дванадцяти фонтанів в акваторії Русанівського каналу. Фонтани працюють синхронно, висота струменя сягає 30 метрів, вони мають вечірнє підсвічування та музичний супровід. Вага одного фонтану – 500 кг, загальна потужність комплексу – близько 500 кВт/год. Роботу комплексів забезпечують 60 насосів, по 5 на кожен фонтан. Щорічно фонтани працюють із 1 травня до 30 вересня.