На Райдужному масиві відкрили новий модернізований бюветний комплекс

Сьогодні у Дніпровському районі Києва, на проспекті Генерала Ватутіна, 2б відкрили новий бюветний комплекс глибиною 275 м Юрського водоносного горизонту. Вода відповідає Державним санітарним правилам та нормам і не потребує встановлення додаткової системи доочищення. Це перший модернізований бюветний комплекс у Дніпровському районі.

«З минулого року наше підприємство будує більш сучасні й модернізовані бювети. Тепер водорозбірні колонки знаходяться у одній колоні. Такі колони мають 4 крани з кнопками для набору води. Легким натиском пальця вода починає бігти, потім ще один натиск і вода же не тече. Також він оснащений пандусом, що забезпечує доступ до води для маломобільних груп населення»,- розповіла директорка «Київводфонду» Світлана Козловська.

Вона зазначила основні переваги модернізованих бюветних комплексів, а саме:

  • Економія води. На відміну від механічних водорозбірних колонок, тут відсутні ручки та, відповідно, відсутній ризик витоку питної води, у випадку їх несправності.
  • Зручність у користуванні. Зручне розташування кранів та підставки під бутлі, що усуває необхідність нахилятись й ставити бутлі на землю.
  • Зменшення ризику виникнення бактеріології у літній період. У зв’язку з високим розташуванням кранів, обмежено доступ до них тварин.
  • Зручність експлуатації в зимовий період. Відсутня необхідність переводити колонки у «зимовий режим».

Нагадаємо, такі ж сучасні бювети вже збудовано у трьох районах міста: Дарницькому – вул. Урлівська, 9, просп. Григоренка, 14; Оболонському – вул. Йорданська, 11; Святошинський – вул. Бахмацька, 10 та просп. Академіка Вернадського, 85.

Загалом на балансі підприємства обліковується 201 бюветний комплекс. За 2015–2019 роки кількість робочих бюветів збільшилась на 44 одиниці (у 2015 працювали 127 бюветів) і зараз становить 171 працюючу одиницю. Такі результати досягнуто завдяки будівництву 9 нових бюветних комплексів, а також відновленню роботи непрацюючих бюветів шляхом будівництва 12 нових артезіанських свердловин малої продуктивності, своєчасного проведення планових капітальних ремонтів та систематичного технічного обслуговування.

До кінця 2019 року кількість працюючих бюветів складатиме 174 одиниці. Зазначимо, що 2025 року підприємством заплановано відновлення усіх непрацюючих бюветних комплексів.