У Києві на Позняках сьогодні відкрили новий бювет із підігрівом підлоги

Сьогодні у Дарницькому районі Києва, на проспекті Петра Григоренка, 14, відкрили новий бюветний комплекс глибиною 240 м, який оснащений системою «антилід». Це новий бювет, що зведений на прохання жителів мікрорайону. Наступного року місто виділить близько 24 млн. грн. на будівництво двох нових бюветів та чотирьох свердловин, а також 17 капремонтів.

Свердловина бювету Юрського водоносного горизонту. Вода відповідає Державним санітарним правилам та нормам і не потребує встановлення додаткової системи доочищення.

Нові бювети, що з’являються у столиці, зручні й прості у використанні. Замість помпи – кнопки. За необхідності оснащені теплою підлогою, щоб не намерзала крига, коли вода розливається. Цей бювет також оснащений пандусом, який забезпечить доступ до артезіанської води для маломобільних груп населення. Загальна вартість бювету 3,2 млн грн. Такі ж сучасні бювети з кнопками вже збудовані на вулицях: Урлівській, 9 (Дарницький район); Йорданській, 11 (Оболонський район); Бахмацькій, 10 та Академіка Вернадського, 85 (Святошинський район)»,

За його словами, протягом 2019 року побудовано 3 нових бювети та 2 свердловини. На сьогодні проведено 20 капремонтів із запланованих 33 до кінця року.

Загалом на балансі СВКП “Київводфонд” обліковується 199 бюветних комплексів, з них працюючих – 169. До кінця 2025 року СВКП «Київводфонд» планує відновити роботу усіх непрацюючих бюветів шляхом будівництва нових артезіанських свердловин малої продуктивності.