Всесвітній день водних ресурсів 2021 – Цінність води для кожного з нас

Щороку 22 березня світ відзначає Всесвітній День Водних Ресурсів. Цей день є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Цьогоріч цей день відзначається під гаслом «Цінність води для кожного з нас».

«Про необхідність доступної для усіх якісної питної води наше підприємство знає як ніхто інший. До нас щоденно надходять заявки від мешканців про ремонт бюветних комплексів, якими ми опікуємось, необхідність будівництва нових бюветів, а також для висловлення подяки за швидке усунення можливих несправностей. Завдяки цим зверненням ми сумлінно працюємо та розвиваємо мережу бюветних комплексів міста» – розповіла директорка спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» Козловська Світлана.

СВКП «Київводфонд» забезпечує технічне обслуговування бюветних комплексів, що включає проведення планово-попереджувальних робіт, виконання поточних та аварійних ремонтів, інформування в обов’язковому порядку мешканців про стан роботи бюветних комплексів на сайті підприємства. Підприємство контролює безпечність та якість питної води з бюветних комплексів та інформує населення про результати лабораторних досліджень. Інформацію для споживачів оприлюднюють на інформаційних таблицях кожного бювету та на сайті підприємства.

«Однією із найважливіших частин діяльності СВКП «Київводфонд» є контроль за якістю води у бюветних комплексах столиці. Показники, за якими проводять моніторинг якості артезіанської води (більше 70), були визначені з урахуванням гігієнічних вимог до питної води, що встановлені державними стандартами України. У разі, коли питна вода не відповідає необхідним державним нормам та правилам, працівники нашого підприємства проводять термінові санітарно-профілактичні роботи, після чого повторно перевіряють якість питної води. Такі дії є необхідними та дієвими для усунення можливих відхилень», – розповіла директор СВКП «Київводфонд».

На виконання ст. 44 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002 року № 2918-ІІІ спеціалізоване водогосподарське комунальне підприємство «Київводфонд» здійснює контроль за якістю та безпечністю питної води відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», а саме:

  • повний – 1 раз на рік (56 показників, з них радіаційні – 1 раз на 3 роки),
  • скорочений – 1 раз на 3 місяці (11 показників),
  • виробничий – за регламентом (9 показників).

Відповідно, після отримання результатів проб питної води, співробітники СВКП «Київводфонд» розміщують копію протоколу випробувань на інформаційних табличках бюветних комплексів та на сайті підприємства.

Наразі у Києві 174 працюючих бюветів, якими опікується СВКП «Київводфонд». На сайті підприємства розміщено карту бюветних комплексів. Кожен житель міста може легко знайти найближчий бювет із поживною артезіанською водою поруч зі своїм будинком.