Якщо ми виявляємо відхилення від норми у бюветній воді, одразу проводимо санітарно-профілактичні заходи – директор «Київводфонду» Світлана Козловська

Спеціалізоване водогосподарське комунальне підприємство «Київводфонд» забезпечує технічне обслуговування бюветних комплексів, що включає проведення планово-попереджувальних робіт, виконання поточних та аварійних ремонтів, інформування в обов’язковому порядку мешканців про стан роботи бюветних комплексів на сайті підприємства. Підприємство контролює безпечність та якість питної води з бюветних комплексів та інформує населення про результати лабораторних досліджень. Інформацію для споживачів оприлюднюють на інформаційних таблицях кожного бювету та на сайті підприємства. Про це повідомила директор «Київводфонду» Світлана Козловська.

«Однією із найважливіших частин діяльності СВКП «Київводфонд» є контроль за якістю води у бюветних комплексах столиці. Показники, за якими проводять моніторинг якості артезіанської води (більше 70), були визначені з урахуванням гігієнічних вимог до питної води, що встановлені державними стандартами України. У разі, коли питна вода не відповідає необхідним державним нормам та правилам, працівники нашого підприємства проводять термінові санітарно-профілактичні роботи, після чого повторно перевіряють якість питної води. Такі дії є необхідними та дієвими для усунення можливих відхилень», – розповіла директор СВКП «Київводфонд».

Вона зауважила, що станом на 20 липня 2020 року на балансі підприємства обліковується 202 бюветних комплекси, з них працюючих – 173.

«Глибина артезіанських свердловин межує від 90 до 340 метрів, тобто, бювети живляться артезіанською водою з Сеноманського та Юрського водоносних горизонтів. Багаторічний досвід дослідження цієї води свідчить про те, що вона містить широкий спектр хімічних елементів у досить низьких концентраціях і низький вміст органічних речовин та не має мікробного забруднення. Саме така вода є корисна та необхідна для нормальної життєдіяльності організму людини», – повідомила Світлана Козловська.

На виконання ст. 44 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» від 10.01.2002 року № 2918-ІІІ спеціалізоване водогосподарське комунальне підприємство «Київводфонд» здійснює контроль за якістю та безпечністю питної води відповідно до ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», а саме:

  • повний – 1 раз на рік (56 показників, з них радіаційні – 1 раз на 3 роки),
  • скорочений – 1 раз на 3 місяці (11 показників),
  • виробничий – за регламентом (16 показників).

Відповідно, після отримання результатів проб питної води, співробітники СВКП «Київводфонд» розміщують копію протоколу випробувань на інформаційних табличках бюветних комплексів та на сайті підприємства.

Нагадаємо, що на сайті спеціалізованого водогосподарського комунального підприємства «Київводфонд» розміщено карту бюветних комплексів, які обслуговує підприємство. Кожен житель міста може легко знайти найближчий бювет із поживною артезіанською водою поруч зі своїм будинком.