Вода для всіх, або не залишаючи нікого!

Вода для всіх, або не залишаючи нікого! – саме під таким гаслом святкують Всесвітній день водних ресурсів 2019 року.

Цей міжнародний захід входить в стратегічний план дій ООН, спрямованих на охорону і розвиток навколишнього середовища. Свято відзначається на світовому рівні з 1993 року.

Основна ідея свята — закликати країни всього світу розробити заходи для вирішення глобальної проблеми нестачі питної води на планеті, сприяти збереженню водних ресурсів на внутрішньо-національному рівні, об’єднати громадськість, владу і бізнес навколо проблем, пов’язаних з необхідністю захисту водойм.

Вода – життєва необхідність. Без неї неможливе існування жодної з відомих форм живих істот та рослин.

За висновками експертів ООН, більше 20 % населення Землі, а це майже 1 млрд. 500 млн. осіб, страждають від нестачі води, придатної для пиття.

Мешканцям Києва надзвичайно пощастило мати унікальну мережу бюветних комплексів міста з чистою та якісною, “живою” доступною питною водою, яка надходить із самих надр та не має шкідливих речовин. Кияни мають можливість вибору: пити воду з міської мережі, купувати недешеву питну воду в магазинах чи скористатися чистою живою водою з артезіанських свердловин. Лише уявіть, за минулий 2018 рік кияни спожили близько 90 млн. літрів води з мережі бюветних комплексів столиці.

Контроль якості питної води та технічне обслуговування бюветних комплексів здійснює СВКП «Київводфонд».

Підприємство щорічно розвиває мережу бюветних комплексів шляхом відновлення існіючих та будівництва нових.

У порівнянні з 2015 роком, на початок якого функціонувало лише 127 бюветів, кількість функціонуючих бюветних комплексів у Києві зросла на 33%, завдяки вчасно проведених капітальних і поточних ремонтів та будівництва нових свердловин, наразі жителі столиці можуть скористатися 169 бюветами в усіх районах міста Києва.

«Наше підприємство планує до 2025 року збудувати нові артезіанські свердловини і повернути до робочого стану всі 198 бюветів. У період 2019-2025 років заплановано відновлення 28 непрацюючих бюветних комплексів, шляхом будівництва нових артезіанських свердловин малої продуктивності, та збільшення мережі бюветних комплексів м. Києва завдяки будівництву 7 нових бюветних комплексів» – повідомила директор СВКП «Київводфонд» Світлана Козловська.

СВКП «Київводфонд» здійснює періодичний повний, скорочений та виробничий контроль якості питної води з бюветів комунальної форми власності з періодичністю визначеною санітарними нормами ДСанПіН 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною».

Крім того, СВКП «Київводфонд», як балансоутримувач бюветних комплексів на території міста Києва, забезпечує інформування населення про якість питної води з бюветних комплексів шляхом розміщення результатів лабораторних досліджень на інформаційних таблицях кожного конкретного бювету, також з результатами останніх перевірок можна ознайомитись на сайті підприємства.

Кожна людина усвідомлює, що одним із головних чинників її здоров’я є чиста питна вода. За даними міжнародних організацій п’ята частина населення світу проживає в умовах нестачі якісної питної води. Тому розвиток мережі бюветних комплексів є надзвичайно важливим. Бювети забезпечують мешканців високоякісною артезіанською водою з сеноманського та юрського водоносних горизонтів, а це джерела чистої питної води, яка є здоровою і корисною.

Закликаємо Всіх зберігати цінні ресурси питної води, адже одним з найголовніших чинників людського здоров’я людини є чиста питна вода!